Virike

Haluamme palvella asiakkaitamme parhaalla mahdollisella tavalla, siksi kehitämme omaa osaamistamme jatkuvasti.


 

Arja Piironen

Toimitusjohtaja

  • NDT, Bobath vauvaterapeutti
  • Lymfaterapeutti, LYKO
  • Kompressiotuotteet
  • Geriatrinen erikoisosaaja
  • KELA:n sopimus lapset ja nuoret

Suomi, Ruotsi, Englanti
Tukiviittomat, graafiset merkit

 0400 578 361
 arja.piironen@virike.fi

 


 

Sanna Märkälä

Fysioterapeutti

  • Lasten fysioterapiasta vastaava
  • NDT, Bobath terapeutti
  • Neurologinen fysioterapian erik.
  • Lasten alaraajatutkimukset / pohjallisten valmistus
  • Motoriikkaneuvola
  • KELA:n sopimus lapset ja nuoret
  • KELA:n sopimus allasterapia

Suomi, Ruotsi, Englanti
Tukiviittomat, graafiset merkit

040 770 2990
sanna.markala@virike.fi

 


 

Marina Mintals

Fysioterapeutti, YAMK

  • Suoravastaanotto koulutettu ft
  • Lymfaterapeutti, LYKO
  • Kompressiotuotteet
  • Akupunktio
  • Tuki- ja liikuntaelin fysioterapia
  • Leikkausten jälkeinen ft
  • Myofaskiaalinen teippaus
  • LPG-hoidot
  • KELA:n sopimus allasterapia

Venäjä, Suomi, Englanti

010 4208200
marina.mintals@virike.fi

 


 

Samuli Nevalainen

Fysioterapeutti, AMK

  • Tuki- ja liikuntaelin fysioterapia
  • Faskiamanipulaatio (Stecco)
  • Leikkausten jälkeinen fysioterapia
  • Alaraajatutkimukset/ pohjallisten valmistus
  • Liikuntaneuvonta
  • KELA:n sopimus allasterapia

Suomi, Ruotsi, Englanti

010 4208200
samuli.nevalainen@virike.fi

 


 

Jenni Rossi

Fysioterapeutti, AMK

  • Tuki-ja liikuntaelin fysioterapia
  • Akupunktio
  • Sähköakupunktio
  • Leikkausten jälkeinen fysioterapia
  • Kuumakivihieronta
  • Alaraajatutkimukset / pohjallisten valmistus
  • Personal Trainer
  • KELA:n sopimus allasterapia

Suomi, Ruotsi, Englanti

010 4208200
jenni.rossi@virike.fi

 


 

Jarno Makkonen

Fysioterapeutti, AMK

  • Tinnituksen fysioterapia
  • Hyvänlaatuisen asentohuimauksen hoito
  • Tuki- ja liikuntaelin fysioterapia

Suomi, Englanti

010 4208200
jarno.makkonen@virike.fi

 


 

Satu Honkanen

Fysioterapeutti

  • NDT, Bobath terapeutti
  • Vauvaterapeutti
  • Lasten fysioterapia
  • Vauvahieronta

Suomi, Ruotsi, Englanti

040 8207043
satu.honkanen@ensiaskel.fi

 


 

Suvi Vainikka

Fysioterapeutti

  • NDT, Bobath lasten terapeutti
  • Geriatrinen erikoisosaaja
  • Lasten fysioterapia
  • Ikääntyneiden fysioterapia

Suomi, Ruotsi, Englanti

040 4855045
suvi.vainikka@ensiaskel.fi

 


 

Pirjo Luostarinen

Sihteeri

  • Ajanvarauksen ja laskutuksen yhteyshenkilö
  • Myynti ja markkinointi

Suomi

010 420 8200
info@virike.fi